Starcie Realów, Legia gra z Rakowem, Liga Mistrzów UEFA w nowej odsłonie

• Sportlight
Autor: rafs

W tym Sportlighcie liga hiszpańska i starcie Realów, Legia gra z Rakowem oraz pierwsza kolejka ligowa Ligi Mistrzów UEFA.

Piłka nożna, LaLiga

Mecz Real Sociedad vs. Real Madryt CF (sobota, 20:55 w Eleven Sports 1).

Starcie dwóch Realów w San Sebastian. Sociedad źle rozpoczął kampanię, ma 4 punkty i zajmuje dwunaste miejce. Grający w kartkę, ale wciąż niepokonany Real Madryt jest drugi i ma osiem punktów. Jest to tyle samo „oczek”, co trzecie Atletico i czwarty Villarreal.

Mbappe w ostatnim starciu zdobył dwie bramki. Francuz się przebudził, a to może być dobry zwiastun przed następnymi starciami w lidze hiszpańskiej.

Piłka nożna, PKO BP Ekstraklasa

Mecz Legia Warszawa vs. Raków Częstochowa (niedziela, 17:25 w TVP Sport).

Legia Warszawa - Piast Gliwice

Mecz drużyn, które wiele razy radziły sobie dobrze w Ekstraklasie. Tym razem jednak będzie to drużyna Rakowa, która walczy z problemami i jest na siódmym miejscu, a także Legia, która jest druga w lidze, z aspiracjami na więcej. W ostatnim meczu przed przerwą na kadrę „Legioniści” wygrali z Motorem Lublin 5:2.

Raków przegrał z Piastem 0:1, w dodatku był to gol w ósmej minucie doliczonego czasu gry. Mogli zostać z punktem na własnym stadionie, mają zero. Papszun musi obudzić się z marazmu i ratować swój zespół na początku tej kampanii.

Piłka nożna, Liga Mistrzów UEFA

Mecz 1. kolejki fazy ligowej Club Brugge vs. Borussia Dortmund (środa, 20:55 w TVP1 i TVP Sport, skróty wszystkich spotkań w czwartek o 23:00 w TVP Sport).

Liga Mistrzów rozpoczyna nową erę. Osiem kolejek fazy ligowej z 36 zespołami. W pierwszej z nich w ramach meczu drugiego wyboru, bo takie na mocy sublicencji z C+ posiada TVP, pokaże „polskie starcie” w Brugii. Dlaczego? W Borussi asystentem trenera jest Łukasz Piszczek, natomiast w belgijskim klubie gra Michał Skóraś, który przeszedł tam z Lecha Poznań. Starcie ważne, bo o pierwsze trzy punkty w ligowej tabeli. Punkty, które mogą być przydatne w walce o fazę pucharową rozgrywek w bieżącym sezonie.