18 lat temu swoją premierę miał program „Szkło Kontaktowe” w TVN24. Z tej okazji stacja zaprasza na wydarzenie.
Event został nagrany w Teatrze 6. Piętro w Warszawie. Emisja będzie w środę, 25 stycznia i w czwartek, 26 stycznia o godzinie 22:00 w TVN24. Pierwszy program w historii nadano 25 stycznia 2005 roku.
Już pierwsze wydanie programu z 25 stycznia 2005 roku zapisało się w historii TVN24. Zapowiadając je Bogdan Rymanowski powiedział, że do nowego programu zapraszają Krzysztof Daukszewicz i Grzegorz Miecugowek – wspomina Tomasz Sianecki, redaktor naczelny Szkła Kontaktowego
Kontakt z widzami w „Szkle kontaktowym”
„Szkło kontaktowe” zasłynęło puszczaniem na antenie komentarzy od widzów przesyłanych SMSami. Nie zabrakło także telefonów od znanych ludzi.
Dzwoniły do nas najrozmaitsze osoby. Między innymi: Tadeusz Mazowiecki, Marian Kociniak, Irena Santor, Barbara Horawianka, ale także Stanisław z Kanady, czyli Stanisław Tymiński, kandydat na prezydenta w 1990 roku – dodaje Tomasz Sianecki
Kiedy zaczynaliśmy możliwość wypowiedzi na antenie widzów była w TV czymś niespotykanym. Dzisiaj widz chce nie tylko oglądać, ale też współtworzyć programy, mieć szansę być usłyszanym – mówi Dominika Sekielska, managerka i producentka Szkła Kontaktowego.
Program oglądały różne osobistości świata kultury i rozrywki. Wśród nich byli między innymi pisarz i scenarzysta Tadeusz Konwicki czy Maria Czubaszek, Wojciech Młynarski, Ilona Łepkowska. Nie zabrakło także takich osób jak Janusz Weiss, Jacek Poniedzielski, Dorota Wellman, Maciej Stuhr, Sylwia Chutnik.
Dwa dni świętowania 18tki? A kto jubilatowi zabroni! W środę i czwartek o 22 zapraszamy do @tvn24 na nasz urodzinowy spektakl który odbył się w Teatrze 6.Piętro. pic.twitter.com/4IoaRFA9ti
— Szkło Kontaktowe (@SzkKontaktowe) January 24, 2023
„Szkło kontaktowe” – oglądalność
Dzięki oglądalności program znajduje się w Top 5 najchętniej oglądanych programów TVN24. W 2022 roku program przyciągnął średnio 644 tysięcy widzów, przy udziałach w rynku na poziomie 6,3% (w grupie 4+). „Szkło” nadawano także plenerowo, m.in. z Przystanku Woodstock, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu, Festiwalu Media i Sztuka w Darłowie oraz z Międzynarodowej Wystawy Satyrykon w Legnicy.