W godzinach popołudniowych w czwartek, 16 września Kanał Sportowy został przywrócony na platformę YouTube.
Tego samego dnia, wczesnym popołudniem, kanał został usunięty z serwisu Google „z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube, które dotyczą spamu, nieuczciwych praktyk i treści wprowadzających w błąd, lub innych naruszeń Warunków korzystania z usługi”.
Po kilkugodzinnej przerwie Kanał Sportowy został odblokowany. Nie ma na nim jednak odcinka programu „Oktagon Live”, w którym dyskutowano m.in. na temat walki kobiety z zawodniczką transseksualną. Jedna z osób miała stwierdzić, że „osoby transpłciowe nie powinny mieć prawa do brania udziału w walkach MMA”.
Wróciliśmy! Dziękujemy za wsparcie!
Jesteśmy Waszym Kanałem! ?@Maciej_Sawicki ? pic.twitter.com/rktANri8xk
— Kanał Sportowy (@Sportowy_Kanal) September 16, 2021
Usunięcie kanału skomentował Michał Pol, współtwórca projektu „Kanał Sportowy”. Stwierdził tajemniczo, że „cała sprawa daje mocno do myślenia co do przyszłości”.
XD @Sportowy_Kanal znowu nadaje! Cała sprawa daje mocno do myślenia co do przyszłości. Przy okazji reakcji dobrze było zobaczyć, że prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedziehttps://t.co/D87bBPQO9F pic.twitter.com/GJBim9AD8P
— Michał Pol (@Polsport) September 16, 2021
Poprzednie blokady Kanału Sportowego
Wcześniej, w styczniu, czerwcu i lipcu bieżącego roku kanał otrzymywał blokady „za naruszanie Wytycznych dla Społeczności czy Warunków korzystania z usługi”. Twórcy nie mogli publikować filmów i prowadzić transmisji. W związku z problemami zdecydowano o przeniesieniu emisji na drugi kanał w ramach tej samej platformy. Kanał Sportowy został założony na YouTube 29 listopada 2019 roku. Założycielami Kanału Sportowego są Tomasz Smokowski, Mateusz Borek, Michał Pol i Krzysztof Stanowski. Smokowski był do 3 września bieżącego roku prezesem kanału. Zastąpił go na tym stanowisku Maciej Sawicki, były sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej.