Dwie premierowe audycje „Annały Migały” i „AnagrammarganA” oraz znane już słuchaczom cykle: „Trzy po trzy”, „Sprawiedliwi wśród narodów świata”, „Zagadkowa Osiecka” i „Zalef Zgiełku”- to najnowsze propozycje w ramówce Programu 3 Polskiego Radia.
Już w najbliższy piątek, 16 lutego o godz. 15.05 w Trójce – w miejsce „Magazynku”, prowadzonego do tej pory przez Michała Margańskiego, pojawi się jego autorska audycja „AnagrammarganA”.
– To oczywiście gra słów i chyba idealne wcielenie pojęcia ANAGRAM. Tak się złożyło, że na studiach zaczęto mnie nazywać MARGANEM. Potem przyszła Trójka, a w niej cała masa nagrań. A jeśli tak, to zawsze stwierdzałem: Pewnie, że to… NAGRAM. Dużo tych przypadkowych skojarzeń. Teraz po latach postanowiłem wykorzystać je w tytule swojej autorskiej audycji. Programu, który koresponduje z prowadzoną przeze mnie w przeszłości „Tonacją Trójki”, ale też z „Potrójnym Pasmem Przenoszenia” – mówi Michał Margański.
Z kolei w poniedziałek, 19 lutego, pięć minut po północy, zadebiutuje na antenie autorski cykl satyryczno-muzyczny Michała Migały pt. „Annały Migały”. Dwugodzinnej audycji będzie można słuchać co dwa tygodnie, w pierwszy i trzeci poniedziałek miesiąca, w nocy z niedzieli na poniedziałek.
– Audycja będzie miała charakter humorystyczny. Służyć mają temu dziwne konkursy z jeszcze dziwniejszymi, często niematerialnymi nagrodami. Będę też płodził utwory na życzenie, kpił z szeroko pojętej popkultury, a nawet z samej Trójki, a także przygotowywał – co najmniej dziwną – playlistę. Żeby zrównoważyć rozrywkę niskich lotów, w programie pojawi się cykl edukacyjny „Wielcy Uczeni” – mówi Magister Migała związany wcześniej m.in. z radiową Czwórką.
W odświeżonej ramówce stacji pojawił się nowy satyryczno-publicystyczny cykl Mariusza Cieślika „Trzy po trzy”, w którym wraz z zaproszonym gościem komentuje on bieżące wydarzenia. Emisja od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10, a wśród zaproszonych osobowości m.in. Grzegorz Halama, Piotr Gąsowski, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet, Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, Maciej Buchwald z Klancyka oraz Łukasz „Lotek” Lodkowski i Rafał Pacześ.
Od kilku tygodni w późne piątkowe wieczory (godz. 22.05-23.00) można słuchać również autorskiej audycji muzycznej Krzysztofa Zalewskiego pt.„Zalef Zgiełku”.
Z kolei w każdą środę o godz. 09.20, emitowany jest nowy cykl według pomysłu Marcina Czaplińskiego „Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata”. Autor wybrał i przetłumaczył świadectwa heroizmu Polaków ratujących Żydów w czasie okupacji, za co uhonorowani zostali tytułem „Sprawiedliwego” przez Izraelski Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Jad Waszem. Czyta Jerzy Zelnik.
Ostatnią nowością jest cykl Katarzyny Stoparczyk dla najmłodszych i ich rodziców, czyli „Zagadkowa Osiecka”. Przynajmniej raz w miesiącu znana i lubiana audycja „Zagadkowa niedziela” realizowana jest – z udziałem publiczności – w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Emisja „na żywo” na antenie Trójki w godz. 09.05-10.00. Kolejne spotkanie już 25 lutego.
Nową godzinę emisji zyskał natomiast „Reportaż w Trójce”, który emitowany jest teraz od poniedziałku do czwartku o godz. 18.45 i tym samym zamyka popołudniowe wydanie „Zapraszamy do Trójki”.