Grupa TVN nie zostanie sprzedana innemu podmiotowi. Pozostanie w strukturach Warner Bros. Discovery.
W poniedziałek, 14 kwietnia opublikowano na stronie TVN24 oświadczenie president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN Katarzyny Kieli i president Warner Bros. Discovery ds. międzynarodowych Gerharda Zeilera. Wstępnie było one skierowane w komunikacji wewnętrznej. Dotyczy one „opcji strategicznych dla TVN”. Wśród nich była sprzedaż grupy. Zaznaczono, że to nie jest nic wyjątkowego w przypadku tak dużych spółek giełdowych jak WBD. Podjęto jednak decyzję, że „optymalną opcją jest pozostanie TVN w strukturach WBD i rozwijanie naszego biznesu w ramach jednej grupy”.
Publikujemy wysłany w poniedziałek rano komunikat od president & managing director Warner Bros. Discovery w Polsce oraz CEO TVN Kasi Kieli i president Warner Bros. Discovery ds. międzynarodowych Gerharda Zeilera.https://t.co/syPFfp0fVw pic.twitter.com/Vp2eX8n19q
— tvn24 (@tvn24) April 14, 2025
Uwzględniono także kluczową rolę TVN w międzynarodowych strukturach grupy oraz na rynku lokalnym, a także to, że ostatni okres był trudny dla pracowników. Grupa docenia profesjonalizm i wkład przez ostatnie miesiące, a także wierzy, że razem osiągną wiele sukcesów.
Sprzedaż TVN – kto był chętny?
Warner Bros. Discovery chciał sprzedaży TVN w związku z decyzją o zbyciu niektórych aktywów medialnych. Według informacji Reutersa, Warner Bros. Discovery rozpoczął ją we współpracy z bankiem inwestycyjnym JPMorgan. Rzecznik spółki powiedział, że podczas ewaluacji sprzedaży TVN priorytetem dla nich będzie utrzymanie statusu niezależności dziennikarzy. W grudniu 2024 roku spółka zdecydowała o rozdzieleniu części skupiającej się na telewizji płatnej od platform streamingowych i przemysłu filmowego. Telewizje takie jak CNN, Animal Planet i Discovery mają być pod zarządem spółki Global Linear Networks.
Na kupno TVNu, które się nie wydarzyło, chętni byli: koncern Michała Sołowowa, WP Holding w konsorcjum z Rafałem Brzoską oraz na początku kwietnia do gry miał wejść Ringier Axel Springer, właściciel Onetu. W minionym tygodniu jednak okazało się, że według informacji Business Insider Polska przez trudności na rynkach wywołane przez cła administracji Donalda Trumpa Sołowow miał się wycofać z gry o TVN. Najprawdopodobniej oferty RASP i WP Holdngu nie były na tyle zadowalające, by Warner Bros. Discovery chciało sprzedaży jednego z największych polskich nadawców komercyjnych w ich ręce. Wartość grupy TVN wyceniana jest na około 1 miliard euro.