Rada dyrektorów AT&T we wtorek, 1 lutego zgodziło się na przejęcie WarnerMedia przez Discovery.
Dodatkowo zaakceptowano spodziewaną roczną dywidendę w wysokości $1,11 za akcję AT&T na konto dystrybucji WarnerMedia do udziałowców AT&T i rozmiar wypłat dywidend w wysokości około 40% przepływu pieniędzy, by umożliwić wzrost inwestycji.
W związku z warunkami transakcji, AT&T otrzyma 43 miliardy dolarów w wyniku połączenia pieniędzy i innych warunków. Udziałowcy AT&T z kolei otrzymają reprezentację na giełdzie w wysokości 71% udziałów na pełnych warunkach nowej firmy Warner Bros Discovery Inc.. Obecni udziałowcy Discovery będą mieli około 29% w nowej firmie. Po zakończeniu transakcji każdy będzie miał 0.24 udziału.
W ewaluowaniu form dystrybucji kierowaliśmy się jednym celem – zbadaniem transakcji w najlepszy możliwy sposób by wspierać długotrwałe wartości pokoleń. Jesteśmy przekonaniu, że spin-off osiągnie ten cel, ponieważ jest prosty, skuteczny. Każdy z udziałowców AT&T będzie miał akcje obu spółek, z których każda będzie mogła osiągać lepsze zwroty z inwestycji zgodnie z możliwościami rynkowymi – mówi John Stankey, CEO w AT&T.
Zgoda Komisji Europejskiej na fuzję
W środę, 22 grudnia Komisja Europejska wyraziła zgodę na fuzję spółek Discovery i WarnerMedia. Dzięki ich połączeniu w drugim kwartale 2022 roku powstanie nowy koncern medialny o nazwie WarnerMedia Discovery. Szefem będzie David Zaslav, który obecnie zarządza Discovery. Discovery jest w Polsce nadawcą między innymi kanałów TVN. WarnerMedia z kolei nadaje kanały HBO, Cinemax czy Cartoon Network.