Na antenę TVP2 wróciła „Panorama”. Pierwsze wydanie odświeżonego serwisu informacyjnego pokazano 10 stycznia.
Program w dni powszednie będzie nadawany o godzinie 22:30. W soboty będzie o 22:20, a w niedziele o 22:10. Taka sytuacja według doniesień medialnych ma potrwać do wiosny, kiedy serwis będzie przesunięty na godzinę 22:00. Pierwsze wydanie po powrocie na antenę poprowadził szef redakcji, Jarosław Kulczycki.
Od dziś powraca #Panorama❗ Jarosław Kulczycki i Piotr Jędrzejek zapraszają do #TVP2 🧡 w dni powszednie o 22:30, w soboty o 22:20, a w niedziele o 22:10 ⏰ #BądźmyRazem 👍 pic.twitter.com/Wqk4yKHXRl
— Bądźmy Razem TVP (@TVP) January 10, 2024
Tematy w „Panoramie” 10 stycznia
Pierwsze trzy tematy w serwisie dotyczyły zatrzymania w Pałacu Prezydenckim Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika i przewiezienia ich do aresztu i więzienia. Było łączenie z reporterem programu Bartłomiejem Bublewiczem, który również miał w nim swój materiał. W drugim przedstawiono przebieg zdarzeń, które doprowadziły do wyroku sądu i wygaszenia mandatów byłych posłów, a w trzecim międzynarodowe reakcje mediów dotyczące zdarzeń z wtorku, 9 stycznia.
Po śródszpanie przedstawiono krótki zapis zeznań Jarosława Gowina przed komisją ds. wyborów kopertowych, informację o śmierci Janusza Majewskiego oraz długi materiał dotyczący zmian w spółce Lasy Państwowe. Następnie zaprezentowano krótki materiał o strajkach na niemieckiej kolei oraz długi o wycofaniu z ruchu Boeingów 737 Max.
Następnie pokazano zapowiadane w śródszpanie materiały o leczeniu ślepoty oraz o zakazie jedzenia psów w Korei Południowej. Potem przedstawiono w skrócie informacje sportowe dotyczące Eryka Goczała na Rajdzie Dakar, pierwszego występu polskich piłkarzy ręcznych na ME oraz o kadrze skoczków na PolSKI Turniej. Pogodę przedstawiono w formie planszy z mapą Polski, po czym wszedł ostatni materiał o mrozach w Polsce.
Wydanie trwało około 26 minut. Serwis emitowany o godzinie 18:00 trwał około 19 minut. Napisy końcowe informowały o szefie redakcji i wydawcy wydania, którym był Łukasz Myc. Serwis można było również oglądać na antenie TVP Info. Nie był tłumaczony na język migowy
Sąd odrzucił wniosek o rejestrację Tomasza Syguta jako prezesa TVP
W serwisach TVP zabrakło jednej informacji. Referendarz sądowy odmówił rejestracji Tomasza Syguta jako prezesa Telewizji Polskiej. W uzasadnieniu można przeczytać, że uchwałę o obsadzeniu rady nadzorczej podjęto nielegalnie. Zmiany podjął w swojej decyzji minister Bartłomiej Sienkiewicz 19 grudnia.
W sądzie rejestrowym w Warszawie czekają jeszcze trzy wnioski – o p.o. prezesie Macieju Łopińskim, o wybranym przez Radę Mediów Narodowych prezesie Michale Adamczyku oraz o postawieniu spółki Telewizja Polska S.A. w stan likwidacji.
Sąd rejestrowy zajął się kwestią zmian w radzie nadzorczej i zarządzie TVP. Nie wszystkim się to dzisiaj spodoba. KRRiT kluczowa pic.twitter.com/YUfFzheJsM
— Bartek Godusławski (@BGoduslawski) January 10, 2024