W marcu na antenie Polsat Viasat History pojawią się produkcje dokumentalne o silnych kobietach, różnicach płci, a także o epidemii sprzed 355 lat.
W 1665 roku przez Wielką Brytanię przetoczyła się „wielka zaraza”. W samym Londynie zabiła wówczas 100 tysięcy osób, czyli 25 procent ówczesnych mieszkańców miasta i kolejne 100 tysięcy w pozostałych częściach kraju. W programie dokumentalnym „Epidemia: wielka zaraza w Londynie” lekarz Xand van Tulleken, archeolożka Raksha Dave i dziennikarz John Sergeant odkrywają niezwykłe podobieństwa między „wielką zarazą” a epidemią COVID-19. 3-odcinkowy dokument będzie emitowany od niedzieli, 7 marca o godzinie 21:00.
Mężczyźni-łowcy i kobiety-zbieraczki – taki jest podział ról od czasów prehistorycznych. Przez wieki uznawano, że mężczyzna-łowca był żywicielem rodziny, a tym samym od zarania dziejów ludzkości stał na szczycie drabiny społecznej. Jednak dziś naukowcy nie są już tego pewni. Metody naukowe zwykle stosowane w kryminalistyce pomagają badaczom na całym świecie uzyskać nowe spojrzenie na tę kwestię. Więcej na ten temat w filmie dokumentalnym „Zagadka kości: rewolucja płci”. Emisja w poniedziałek, 8 marca o godzinie 22:05.
Również 8 marca, w Dzień Kobiet, Polsat Viasat History pokaże film dokumentalny „Kobiety, które walczyły z Hitlerem”. Pochodziły z różnych warstw społecznych i wcześniej były wzorowymi obywatelkami III Rzeszy. Grupa niemieckich kobiet, które stały się członkiniami ruchu oporu, walczyła z nazizmem wszelkimi dostępnymi im środkami. Po aresztowaniu były więzione, wywożone do obozów, a nawet rozstrzeliwane. Film dokumentalny opowiada między innymi o urzędniczce ministerstwa propagandy Libertas Schulze-Boysen, dziennikarce Ruth Andreas-Friedrich i studentce Sophie Scholl. Emisja o godzinie 21:00.