Financial Times: Warner Bros. Discovery może sprzedać TVN

  • Telewizja
  • TVN Warner Bros. Discovery
Autor: rafs

Telewizja TVN poza Warner Bros. Discovery? Włodarze konglomeratu rozważają oszczędności.

Ten cel miałby zostać osiągnięty poprzez sprzedaż niektórych aktywów medialnych. Włodarze spółki – David Zaslav i Gunnar Wiedenfels rozważają sprzedaż mniejszych aktywów – między innymi stacji TVN lub udziału w biznesie gier online. Sprzedaż oznaczałaby kolejną zmianę krajobrazu medialnego w Polsce.

Jak przypomina Rzeczpospolita, Zaslav podczas wizyty w Polsce w 2023 roku miał zapewniać, że TVN nie jest na sprzedaż. TVN stał się w 2015 roku własnością koncernu Scripps Interactive, który został później przejęty przez Discovery. Następnie doszło do fuzji Warner Bros. z Discovery, na skutek czego powstała nowa spółka Warner Bros. Discovery.

9 listopada 2023 roku przedłużono koncesję telewizji TVN na kolejne 10 lat. Na nową koncesję TVN czekał ponad 11 miesięcy, bo wniosek o nową został wysłany w listopadzie 2022 roku. Stacja złożyła w październiku br. również skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na bezczynność organu konstytucyjnego odpowiedzialnego za nadawanie koncesji nadawcom radiowym i telewizyjnym. Z kolei od połowy lipca trwa remont studia TVN24. Audycje są nadawane ze studia TVN24 BiS oraz studia wirtualnego.

TVN nadaje w Polsce od 3 października 1997 roku. Jest kanałem ogólnotematycznym, Spod brandu nadawanych jest dziewięć kanałów, dwa ogólne i siedem tematycznych. Od 1 marca TVN nadaje w zmienionej oprawie graficznej. Zmieniono również kolor logotypu.