Gazeta.pl będzie ostrzegać widzów przed zjawiskami pogodowymi. Wszystko to dzięki współpracy z Polskimi Łowcami Burz.
Eksperci od ekstremalnych zjawisk pogodowych przygotują alerty pogodowe, związane m.in. z frontami burzowymi. Już od tego tygodnia kilka razy w miesiącu na stronie głównej Gazeta.pl oraz na specjalnym kanale nadawczym pojawią się alerty dotyczące frontów burzowych i ekstremalnych zjawisk pogodowych.
Prognozy opracują dr Szymon Walczakiewicz, adiunkt z Instytutu Nauk o Morzu i Środowisku Uniwersytetu Szczecińskiego, oraz Angelika Zięba, członkini Stowarzyszenia Skywarn i profesjonalna tropicielka burz.
Nasze Stowarzyszenie po raz pierwszy podjęło współpracę z wydawcą portalu internetowego. Jej celem jest rzetelny i kompletny przekaz o zjawiskach związanych z burzami. W ostatnich latach w środkach masowego przekazu obserwujemy wzmaganie się przekazu nierzetelnego, nacechowanego emocjami, w którym przedstawiany obraz sytuacji odbiega znacząco od rzeczywistości, co w dłuższej perspektywie wpływa negatywnie na odbiór treści meteorologicznych oraz na interpretację informacji o zachodzącej zmianie klimatu – komentuje Piotr Szuster, członek Zarządu Stowarzyszenia Skywarn Polska.
Gdzie jest burza? ⛈️ Ostatnie dni pokazują, że pogoda potrafi zaskoczyć. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy specjalistów ze stowarzyszenia @SkywarnPoland. Eksperci przygotują alerty, związane https://t.co/oWMVADKWB9. z frontami burzowymi. Dołącz do kanału nadawczego, żeby… pic.twitter.com/lZwROrHeYh
— Gazeta.pl (@gazetapl_news) July 15, 2024
Ze względu na zmiany klimatyczne temat niebezpiecznych zjawisk pogodowych będzie coraz częściej obecny w naszym codziennym życiu. Chcemy, żeby nasze czytelniczki i czytelnicy nie tylko wiedzieli, że dzisiaj pogoda będzie się dynamicznie zmieniać, i w trosce o bezpieczeństwo mogli odpowiednio zaplanować np. wyjście na rower, ale też, żeby rozumieli, na czym te zjawiska polegają, i mieli świadomość, z czego wynikają – mówi Sylwia Olczak, zastępczyni redaktora naczelnego Gazeta.pl.
Nagroda dla Gazeta.pl za walkę o klimat
W ramach serwisu Gazeta.pl powstał odrębny dział redakcyjny Zielona.Gazeta.pl, którego redaktorem naczelnym jest Patryk Strzałkowski. W minionym roku Strzałkowski otrzymał pierwszą w historii Nagrodę im. Andrzeja Woyciechowskiego w nowej kategorii „Dziennikarz dla planety”.