Jacek Kurski dołącza od nowego roku do zespołu wPolsce 24

  • Telewizja
Autor: rafs

Minął rok od zmian w mediach publicznych. Telewizja wPolsce24 zorganizowała program specjalny z tej okazji, którego gościem był między innymi Jacek Kurski.

W piątek, 20 grudnia, rok po zmianach w mediach publicznych ogłoszono w trakcie wydania specjalnego, że od nowego roku Jacek Kurski będzie członkiem zespołu wPolsce24.

W specjalnym programie uczestniczyli inni byli pracownicy Telewizji Polskiej, którzy współpracują z telewizją braci Karnowskich. Wśród nich byli między innymi Michał Adamczyk (były szef TAI), Marta Kielczyk, Mariusz Pietrasik, Marta Piekarska, Damian Stanislawski, a także Marcin Tulicki, autor filmu „Przejęcie”, który ma mieć premierę w piątek wieczorem.

Kurskiego jako nowego pracownika zespołu przedstawił Jacek Karnowski, który współprowadził program razem z Dorotą Łosiewicz.

Dziennikarstwo to mój pierwszy zawód, uprawiam go od 16 roku życia, od stanu wojennego, od prasy podziemnej, więc jestem z ducha i natury dziennikarzem. W związku z tym będą to analizy, myślę bardzo interesujące, kampanijne. Polityka w takim wydaniu insiderskim, ale też i chłodnym analitycznympowiedział Jacek Kurski.

fot. wPolsce24/własne

Kim jest Jacek Kurski?

Jacek Kurski jest politykiem związanym z Prawem i Sprawiedliwością. W Telewizji Polskiej pracował w latach 1991-1994. Był posłem na Sejm w latach 2005-2009, europosłem w latach 2009-2014. Był prezesem Telewizji Polskiej od stycznia 2016 do 2022 roku z przerwą w 2020 roku, kiedy to przez 5 miesięcy ze względu na sytuację polityczną zastępował go członek zarządu Maciej Łopiński. W latach 2022-2023 był przedstawicielem Polski w Banku Światowym, został jednak odwołany z niego przez rząd Donalda Tuska.

Oprócz wzrostów oglądalności Telewizji Polskiej oraz urozmaicenia ramówki o programy takie jak „Korona Królów” i „Młody Piłsudski”, za rządów Jacka Kurskiego można było także dostrzec rażące przykłady stronniczości relacji dziennikarskich, szczególnie w programach TVP Info i „Wiadomości TVP”. Przełożyło się to na spadek zaufania opinii publicznej do programów tzw. informacyjnych w Telewizji Polskiej.

Zobacz także