Magdalena Rigamonti z własnym podcastem na 40. rocznicę stanu wojennego

  • Internet
  • Agora
Autor: mtom

Na platformie podcastowej TOK FM zadebiutował autorski podcast Magdaleny Rigamonti – „Blizny”. To czteroodcinkowy cykl, inspirowany zbliżającą się 40. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. W audycji przedstawiono historie 4 młodych osób, które aparat władzy PRL pozbawił życia. Pierwszy odcinek audycji poświecono Grzegorzowi Przemykowi.

Magdalena Rigamonti razem z redakcją radia TOK FM powracają do losów czterech młodych ludzi, których aparat władzy pozbawił życia. Wśród nich można wymienić Grzegorza Przemyka (syn poetki, pobity śmiertelnie w milicyjnym komisariacie), Jarosława Brejzę (twórca pierwszej w Polsce niezależnej organizacji młodzieżowej), Jacka Zejdera (aktor z serialu „Stawiam na Tolka Banana”, współpracownik KOR-u, znaleziony martwy w swoim mieszkaniu) i Kamila Barchańskiego (najmłodsza ofiara stanu wojennego).

Podcast „Blizny” opowiada o losach czterech młodych osób, które w ostatniej dekadzie PRL aparat władzy pozbawił życia. Ich historie wciąż nie są do końca wyjaśnione i tak raczej już pozostanie. Są natomiast pełne symbolizmu – także dlatego, że dzisiejsi rówieśnicy bohaterów naszego cyklu, czyli śmiertelnych ofiar komunistycznego reżimu, o stanie wojennym, jego realiach, wydarzeniach i zbrodniach władzy wiedzą często niewiele albo wręcz nic – mówi Bartosz Dąbrowski, reżyser podcastu „Blizny”, producent i wydawca podcastów TOK FM.

Pierwszy odcinek jest dostępny za darmo dla wszystkich internautów od 22 listopada. m.in. na platformach podcastowych. Pozostałych części będą mogli słuchać tylko subskrybenci TOK FM Premium. Premiera w każdy poniedziałek, o godz. 17:30. Ostatnia część cyklu ukaże się 13 grudnia 2021 r., w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Autorką wszystkich rozmów jest Magdalena Rigamonti, podcast wyreżyserował Bartosz Dąbrowski, natomiast za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Kevin Kwiatkowski.