Do trójmiejskiego oddziału „Gazety Wyborczej” dołączył Marcin Mindykowski, który wcześniej pracował w Radiu Gdańsk. W sierpniu 2021 r. z dziennikarzem współprace zerwała publiczna rozgłośnia, kilka dni po podpisaniu apelu przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji.
Do nowego wyzwania zawodowego podchodzę z ekscytacją i ciekawością. Cieszę się, że nadal będę mógł zajmować się tematami mi najbliższymi, przede wszystkim związanymi z trójmiejską kulturą, i że stanę się częścią mocnego dziennikarskiego zespołu, który trzyma rękę na pulsie lokalnych spraw. Uważam, że w obliczu zmian na rynku dziennikarskim, jakie obserwujemy w ostatnich latach, trójmiejska redakcja „Gazety Wyborczej” ma szansę najpełniej realizować zadania niezależnego medium, które w lokalnej rzeczywistości reprezentuje przede wszystkim interesy swoich czytelników – i to w ich imieniu działa – komentuje Marcin Mindykowski.
Marcin Mindykowski to absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, na wydziale dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz politologii. Ukończył również studia podyplomoe w Szkole Kina na Collegium Civitas w Warszawie. W latach 2008–2013 pracował w „Dzienniku Bałtyckim”, gdzie zajmował się tematyką kulturalną i społeczno-polityczną. W 2009 r. otrzymał redakcyjną nagrodę im. Eli Przewoźniak dla „obiecującego młodego dziennikarza”. Od 2012 r. – jako dziennikarz kulturalny i krytyk filmowy – współpracował z Radiem Gdańsk, a od 2015 r. także z Programem II Polskiego Radia. Na antenie lokalnej rozgłośni prowadził m.in. „Magazyn filmowy” i „Tygiel kulturalny”. Publikował też w „Kinie”, „Ekranach” i „Jazz Forum”.
Zwolniony z Radia Gdańsk
W sierpniu 2021 r. współpracę z Mindykowskim zerwało publiczne Radio Gdańsk, kilka dni po podpisaniu apelu dziennikarzy w obronie stacji TVN i przeciwko nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Mindykowski był jedynym dziennikarzem lokalnych mediów publicznych w Gdańsku, który złożył swój podpis pod apelem. W obronie Mindykowskiego stanęli m.in. Syndykat Dziennikarzy RG (związkowcy), Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Rzecznik Praw Obywatelskich, a także Centrum Monitoringu Wolności Prasy działające przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.