Zmiany w portalu Gazeta.pl. Serwis otrzymał nową szatę graficzną.
We wtorek, 15 kwietnia wdrożono nową wersję strony gazeta.pl. Według właściciela serwisu, zmodyfikowana szata graficzna strony ma unowocześnić portal.
Nowa strategia Gazeta.pl to odpowiedź na wyzwania świata pełnego fake newsów, polaryzacji i natłoku informacji – stawia na rzetelność, wrażliwość i lepsze zrozumienie potrzeb użytkowników oraz partnerów biznesowych.

Nowa Gazeta.pl stawia na kreatywne formaty – wideocasty, podcasty, explainery czy interaktywne sondy. W nowej odsłonie portalu nie zabrakło lubianych przez internautów formatów, takich jak: podcast „Co to będzie” Marty Nowak i Miłosza Wiatrowskiego-Bujacza, „To nie takie proste” Grzegorza Sroczyńskiego czy „Ja wysiadam” Agnieszki Matrackiej. Zmieniono także sposób pisania newsów w ramach „Wiadomości” i „Next”, a docelowo wszędzie na portalu.
Przywróciliśmy w nich klasyczną i najlepszą zasadę, aby główny news znajdował się w pierwszym, maksymalnie drugim akapicie, a kolejne mają rozwijać temat. Będzie to zasada testowana wkrótce w innych serwisach Gazeta.pl. I raczej nieobecna w portalowym mainstreamie.
Zmiany w strategii redakcji idą w parze z nowym wyglądem portalu. Na stronie głównej Gazeta.pl zadebiutowało nowe logo – proste, nowoczesne, inspirowane dialogiem i socialowym charakterem marki.

W maju 2024 roku zapytaliśmy czytelników „Co Cię wkurza w portalach?”. Odpowiedziało nam ponad 2 tys. internautów, którzy podzielili się swoimi słusznie krytycznymi uwagami oraz oczekiwaniami. To był dla nas ważny impuls, aby wziąć się do roboty. Z naszych ankiet wynika, że portale mają ogromną pracę do wykonania. Zmiany, które wprowadzamy to reakcja na tę potrzebę czytelników. Nowa Gazeta.pl napędzana jest przez zrozumienie świata i ludzi. Naszą misją jest dostarczanie rzetelnych, angażujących treści, które pomagają lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, przyciągając jednocześnie uwagę jak najszerszego grona odbiorców. – tłumaczy Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.
Według autorów, nowy portal ma mieć spójny ekosystem, który zachęca do czytania treści i formatów redakcyjnych, co podnosi komfort korzystania z portalu. Ma być nowoczesnym medium, inteligentnie dopasowującym się do zainteresowań użytkownika dzięki narzędziom Big Data.
Gazeta.pl istnieje od 2001 roku. Wydawcą od powstania jest spółka Agora S.A. Pierwsze treści jednak pod marką „gazeta.pl” udostępniano w internecie od 1994 roku jako dodatek do „Gazety Wyborczej”, a pierwsze zachowane pochodzą z 1996 roku. Od 1 kwietnia 2024 roku Gazeta.pl funkcjonuje jako osobna spółka w ramach Agory.