Paneuropejski kanał informacyjny Euronews zyskał nową oprawę graficzną i dźwiękową.
Nowości związane są z 30-leciem istnienia stacji. Wprowadzono je na antenę w środę, 1 lutego. Poprzednia oprawa funkcjonowała przez prawie 7 lat. Jak zapowiedział nadawca, nowy wygląd został dostosowany do wszystkich urządzeń, na których dzisiaj można oglądać telewizję, także na telefonach, gdzie wideo są oglądane w układzie pionowym. Stąd zmieniono ticker wyświetlany na dole ekranu na boczny pasek z przewijanymi do góry informacjami w stylu Twittera, wizytówki i belki ekranowe umiejscowiono na środku ekranu, by były widoczne na każdym ekranie.
Zegar i logo Euronews znajdują się natomiast w prawym górnym rogu ekranu, czyli miejscu widocznym tylko wtedy, gdy kanał jest oglądany w stylu telewizyjnym (poziomym). Właściciele stacji oczekują wzrostu w wysokości 30 procent na urządzeniach mobilnych w 2023 roku.
Kanał można oglądać za darmo na YouTube, a także za pośrednictwem dostawców telewizji satelitarnej i kablowej. Hasłem stacji jest „Make Sense of Europe”.
Stacja ponadto zmieniła nazwy pasm emitowanych w ramówce tygodniowej. Poranne „Good Morning Europe” zamieniono na „Wake Up Europe”, a wieczorne na „The European Debrief”. Nadawane w ciągu dnia „Euronews Now” pozostało bez zmian. Euronews za to wprowadził nadawane w weekend pięciominutowe serwisy informacyjne „5′ Weekend”, a także formaty publicystyczne „Euronews Witness” i „Brussels, my love?”. Nadawca kontynuuje również formaty specjalistyczne znane już widzom z ramówki.
Co z polską wersją Euronews?
Na ten moment nie wiadomo, czy będzie polska wersja Euronews. Kanał miał polską wersję językową od 1 lipca do końca grudnia 2011 roku. W jej ramach nadawano serwisy informacyjne w paśmie wieczornym z polskim lektorem. Ich emisja została zakończona w związku z końcem polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Od września do grudnia 2012 roku polskie serwisy Euronews nadawano na antenie TTV od poniedziałku do piątku o godzinie 18:55. Do września 2013 roku prowadzono polską wersję strony internetowej kanału, a do maja 2014 roku kanał na YouTube z materiałami przetłumaczonymi na język polski.
O Euronews
Euronews wystartował 1 stycznia 1993 roku i jest paneuropejskim kanałem informacyjnym. Początkowo stację tworzyło dziesięciu nadawców publicznych z Europy. Z czasem to się zmieniało, a grono nadawców poszerzano o inne państwa. Oprócz 14 wersji językowych kanału nadających 24 godziny na dobę, serwisy Euronews są retransmitowane u dziewiętnastu nadawców w Europie.