Nowa ramówka Radia 357. Dłuższy poranek, nowe audycje

  • Internet
  • Radio
Autor: mbog

14 września internetowe Radio 357 zmodyfikuje swoją ramówkę. Poranne pasmo w dni powszednie będzie rozpoczynać się wcześniej, bo już o godzinie 6:00. Ponadto stacja zacznie testy hybrydowej formuły audycji.

Radio 357 wprowadza pilotażowo dwie audycje w formule łączonej. Pierwsza część jako audycja na żywo, druga – jako podcast z premierą tuż po zakończeniu emisji antenowej. W hybrydowej formule realizowane będą na początku „Route 357” Marty Kuli (muzyczna podróż przez USA i nie tylko) i „PROGnozy” Pawła Ruszkowskiego (propozycja dla fanów rocka progresywnego).

To ciekawy kierunek, który chcemy sprawdzić. Lubiane audycje mogą dzięki temu trwać dłużej. Przejście w aplikacji między anteną a podcastami jest niezwykle proste. Zobaczymy jak taka kombinacja przypadnie do gustu słuchaczom. Będzie to także kolejny bonus dla patronów, którzy co miesiąc utrzymują nasze radio – wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, koordynująca rozwój oferty programowej Radia 357.

Jesienną nowością będzie podcast, który zostanie bezpłatnie udostępniony wszystkim internautom – na popularnych platformach streamingowych oraz w serwisie YouTube. „Najlepszy radiowy adres na świecie” poprowadzą Gabi Darmetko i Paweł Sołtys. Emisja w poniedziałki o godzinie 15:00.

Chcemy tam dotrzeć do osób, które słuchają podcastów, ale nie znają jeszcze świata Twoje 357. Będziemy w nim opowiadać o nas, naszych podcastach, autorach, pomysłach. Bo dzieje się u nas bardzo dużo, tworzymy treści wysokiej jakości i chcemy dotrzeć do osób, które tego właśnie szukają – wyjaśnia Gabi Darmetko, współautorka podcastu.

„Przesuwamy zegarki”

Radio 357 rozpoczęło akcję promocyjną pod hasłem „Przesuwamy zegarki”. Stacja rozpoczynać będzie nadawanie programu na żywo wcześniej, w dni powszednie o godzinie 6:00. Od poniedziałku do czwartku będzie można słuchać audycji „Ranek” z Marcinem Łukawskim, a w piątki „PoBudkę” z Olą Budką.

Jesienią dzień się skraca, ale nie u nas. To odpowiedź na liczne prośby patronów i słuchaczy. Od radiowej kuchni to duża zmiana. Możliwa dzięki mobilizacji porannych ekip autorów i realizatorów. Robimy to bez żadnych dodatkowych kosztów. Na przekór nieubłaganym prawom astronomii – pomożemy słuchaczom wstać i zmierzyć się z poranną krzątaniną, gdy sytuacja za oknem będzie raczej demotywująca – mówi Marcin Łukawski, prowadzący Ranek.

Marcin Łukawski i Ola Budka
Marcin Łukawski i Ola Budka zapraszają na poranki już od godz. 6:00 – fot. Marcin Zawadzki / Radio 357

Stałe cykle w ramach porannych pasm pozostają. Jesienią nie zabraknie m.in. „Pytań z księżyca” Tomasza Rożka i „Zejdźmy na Ziemię, czyli o ekologii” Karoliny Rogozińskiej. We wtorkowe poranki będzie można posłuchać nowego cyklu Karoliny Eastwood ze szkoły językowej Fluentbe.

Nowości Radia 357

Nową propozycją dla patronów będzie audycja „WyDźwięki”. Raz w miesiącu poprowadzą ją patroni wraz wybraną przez siebie osobą z redakcji Radia 357. W niedziele stacja zaprasza na „Siódme oblicze poranka” Antoniego Grudniewskiego. W środy o godzinie 22:00 Maja Piskadło w „Chlebem i soulą” zaprezentuje muzykę hip hop, soul, funk i R’n’B.

Zmodyfikowano również nazwy i godziny emisji niektórych audycji. Wieczorne pasmo publicystyczne, które jest emitowane od poniedziałku do czwartku o godzinie 21:00, będzie nazywać się „Plac na rozdrożu”. Natomiast „Przeglądarki” Gabi Darmetko będzie można słuchać w soboty o godzinie 8:00. Ponadto w dżinglu pasma przedpołudniowego „Kieruj się na południe” słuchacze usłyszą głos Jarosława Juszkiewicza, znanego z nawigacji samochodowej od Google.

Wszystkie zmiany zostaną wprowadzone we wtorek, 14 września.

Logo Radio 357

Radio 357

Stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Redakcję tworzy 70-osobowy zespół. Na antenie można usłyszeć audycje prowadzone m.in. przez Marka Niedźwieckiego, Piotra Kaczkowskiego, Kubę Strzyczkowskiego, Marcina Łukawskiego, Michała Olszańskiego i Patrycjusza Wyżgę. Radio 357 utrzymuje się z wpłat słuchaczy.