Polskie Radio S.A. w likwidacji zmieniło swoją stronę internetową, dostosowując ją do współczesnego odbiorcy.
Na nowej stronie internetowej znajdują się materiały dźwiękowe, zarówno bieżące jak i archiwalne. Zawarte są treści antenowe oraz te tworzone w ramach podcastów Polskiego Radia. Są one dostępne w jednym miejscu.
Za nową strategię internetową Polskiego Radia odpowiada Tomasz Sofuł, dyrektor Centrum Mediów Cyfrowych. Strona polskieradio.pl przekierowuje teraz na stronę podcasty.polskieradio.pl. W górnej części pozostały jednak odesłania do poszczególnych kanałów radiowych publicznej rozgłośni.
Uruchomienie serwisu podcastowego to pierwszy krok w strategii internetowej Polskiego Radia. Cieszymy się, że tak trudny projekt udało nam się zrealizować stosunkowo szybko. W najbliższych miesiącach będziemy prezentować kolejne cyfrowe produkty – komentuje Paweł Majcher, redaktor naczelny Polskiego Radia w likwidacji.
Słuchacze i użytkownicy mogą z poziomu jednej strony przełączać się pomiędzy wszystkimi stacjami – słuchając radia na żywo, a także mają możliwość odsłuchania ulubionych audycji i podcastów w dogodnym dla siebie momencie.

Podcasty zostały pogrupowane w dwanaście kategorii tematycznych. To m.in. słuchowiska Teatru Polskiego Radia, w tym znane wszystkim audioseriale: „Matysiakowie” i „W Jezioranach”. Znaleźć tu można również podcast polityczny Renaty Grochal, Jacka Czarneckiego i Rocha Kowalskiego „Strefa wspływów”. Jest tu też „Nowy wspaniały świat” Karoliny Korwin-Piotrowskiej czy „Wszystkie książki świata” Michała Nogasia.
Dostępne są także podcasty muzyczne, znane z radiowej Dwójki: „Płytowy trybunał Dwójki” czy „Wychowani na hip hopie” z Czwórki i cała kolekcja audiobooków. Osobno zostały wyróżnione podcasty obcojęzyczne Polskiego Radia dla Zagranicy, a także „Głosy Historii” stanowiące unikatowy zbiór wypowiedzi znanych postaci historycznych oraz Reportaże Polskiego Radia. Z każdym tygodniem będą pojawiały się nowe produkcje realizowane z myślą o odbiorcach w Internecie.