Radio ESKA rezygnuje z lokalnych audycji „Wrzuć na luz”

  • Radio
  • ZPR Media
Autor: mab

Radio ESKA poinformowało o planach reorganizacji pracy lokalnych redakcji rozgłośni. Wśród zmian jest między innymi likwidacja regionalnych popołudniowych audycji.

„Wrzuć na luz” to pasmo emitowane od poniedziałku do piątku w godzinach 15:00-18:00. W wybranych regionach – w Łodzi, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu i województwie śląskim – audycja ta jest prowadzona przez lokalnych prezenterów. Po zmianach w całej Polsce będzie można słuchać ujednoliconego pasma nadawanego z Warszawy. Jego gospodarzami będą Jan Pirowski i Paweł „Pawełek” Karpiński.

W związku z likwidacją regionalnych programów, z Radiem ESKA żegnają się prezenterzy tych audycji. W tym gronie są między innymi: Małgorzata Błażewicz, Maciej Józefowicz, Maciej Stajniak i Maciej Narożny. Ponadto z rozgłośni odchodzi Elżbieta Dutkiewicz, dyrektor programowa, która nadzorowała pracę tych zespołów.

Chcemy, by wszystkie nasze lokalne anteny bardziej żyły tematyką lokalną przez cały dzień i przez cały tydzień, a nie jedynie od poniedziałku do piątku przez trzy godziny w pięciu wybranych stacjach – poinformował Mariusz Szuster, dyrektor generalny Grupy Radiowej

Właściciel jednocześnie informuje, że Radio ESKA chce tworzyć więcej lokalnych treści. Reorganizacja pracy ośrodków ma objąć całą Polskę. W najbliższych miesiącach mają zostać wzmocnione miejscowe zespoły reporterskie. Przewidziane jest powstanie „regionalnych struktur wydawców wielomediowych” oraz ekip eksperckich, które będą wspierały transformację online.

Większy zespół, więcej atrakcyjnych treści, a przede wszystkim jeszcze wyższa ich jakość – na to stawiamy – powiedział Paweł Szaniawski, wiceprezes Radia ESKA.

Radio ESKA dostępne jest w ponad 40 lokalizacjach.

Logo Radia Eska

Radio ESKA

Rozgłośnia nadająca w kilkunastu miastach, m.in. w: Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Realizuje format muzyczny CHR (Contemporary Hit Radio), prezentuje najnowsze i najpopularniejsze piosenki – "Hity na czasie". Radio ESKA jako sieć radiowa istnieje od końca lat 90.