Silver TV z koncesją naziemną. Kanał wkrótce dostępny w MUX1

  • Telewizja
Autor: mbog

25 lutego Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji Michałowi Winnickiemu na rozpowszechnianie programu Silver TV w sposób cyfrowy naziemny na multipleksie pierwszym.

Kanał Silver TV będzie stacją o charakterze wyspecjalizowanym, adresowanym do seniorów i osób dojrzałych w wieku 50+. W ofercie kanału będą między innymi stare filmy i seriale. Stacja będzie niekodowana, udostępniana odbiorcom bezpłatnie.

Inspiracją do stworzenia Silver TV była książka „Marketing generacji Silver”, a także moje własne obserwacje, gdyż jestem synem emerytów. Kanały adresowane do widzów 50+ powstały już m.in. w Czechach (CT3) oraz Niemczech (SAT1 Gold) i cieszą się tam dużym zainteresowaniem. Polska telewizja goni za młodym widzem w wieku 16-49 lat, ale to dawno nieaktualna grupa docelowa. Telewizji wierni są widzowie starsi i w końcu dla nich trzeba stworzyć dedykowany im tematyczny kanał telewizyjny – argumentował Michał Winnicki.

O koncesję dla kanału Silver TV wnioskował Michał Winnicki. Przedsiębiorca, poprzez spółki zależne, złożył również wnioski o wydanie koncesji dla stacji Tele Rozrywka i TVC Nostalgia. O miejsce w naziemnej telewizji cyfrowej walczyły także: ATM Rozrywka, H!TV, CD Action TV, Red Carpet TV, Polsat Edu i DMAX.

Kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie

W październiku ATM Grupa poinformowała o problemach z udzieleniem koncesji na kolejny okres kanałowi ATM Rozrywka TV. Spółka twierdzi, że 14 stycznia 2020 roku skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przedłużenie koncesji (wniosek należy złożyć na 12 miesięcy przed wygaśnięciem koncesji). 13 lipca ATM Grupa otrzymała pismo Przewodniczącego KRRiT, w którym poinformował, że wniosek nie wpłynął do organu, w związku z czym nie toczy się postępowanie w sprawie przedłużenia koncesji. Zdaniem Rady, przesyłka, w której miał znajdować się wniosek o przedłużenie koncesji, zawierała tylko dwa pisma skierowane do Dyrektora Departamentu Monitoringu Biura KRRiT wraz z załącznikiem (łącznie trzy kartki).

Spółka ATM Grupa ponownie złożyła wniosek o przedłużenie koncesji wraz z wnioskiem o przywrócenie terminu. 30 października Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła wszczęcia postępowania. Pod koniec grudnia organ odmówił właścicielowi ATM Rozrywka TV „odtworzenia zaginionych w części akt sprawy i przeprowadzenia dowodów”. 22 stycznia br. KRRiT nie zgodziła się na ponownie rozpatrzenie tej sprawy. 24 lutego kanał ATM Rozrywka TV zakończył nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej oraz w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych.