Tajemnice Notre Dame oraz Męskie gadanie. Wielkanoc z RMF FM

  • Radio
  • Grupa RMF
Autor: mbog

W Wielki Piątek rusza świąteczna ramówka RMF FM. Wśród gości specjalnych pojawi się m.in. Paweł Domagała i Kortez.

Wielki Piątek

19 kwietnia o godzinie 18:00 słuchaczy RMF FM powita Marcin Jędrych. W audycji „Wieczne przeboje” pojawią się kojące i zmuszające do refleksji utwory. Wśród piosenek, które będzie można usłyszeć na antenie stacji są między innymi: Hallelujah Leonarda Cohena oraz Stairway to Heaven zespołu Led Zeppelin.

Następnie o godzinie 21:00 pojawi się wzruszający program „Tylko ta jedna rzecz”. Podczas audycji gwiazdy oraz słuchacze RMF FM podzielą się z Krzysztofem Urbaniakiem opowieściami o bliskich, którzy odeszli i rzeczach, które zostaną z nimi na zawsze. Radio czeka na wspomnienia słuchaczy o swoich znajomych – formularz zgłoszeniowy jest dostępny na specjalnej stronie.

Wielka Sobota

W sobotę o godzinie 6:00 słuchaczy stacji powita Aleksandra Filipek. W audycji „Halo, tu święta” pojawi się dużo najlepszej muzyki oraz żartów, które pomogą w wielkanocnych przygotowaniach.

Natomiast o godzinie 10:00 Robert Karpowicz i Paweł Domagała zapraszają na świąteczny talk-show. Prowadzący czekają na opowieści słuchaczy o problemach ze świątecznymi przygotowaniami. Motto programu brzmi: „weź nie panikuj i weź się przytul do Pawła Domagały”.

Następnie Jacek Tomkowicz opowie o powrotach legendarnych zespołów. W audycji pojawią się informacje o reaktywacji po 35 latach zespołu ABBA, a także powrocie na muzyczne sceny Alphaville i Backstreet Boys. „Czasu powrotów” będzie można posłuchać 20 kwietnia o godzinie 15:00.

Wieczorem Daniel Dyk przedstawi „Tajemnice Notre Dame”. O godzinie 20:00 na antenie radia RMF FM pojawią się historie oparte na faktach, legendy bez pokrycia oraz plotki o 850-letniej Katedrze.

Wielkanoc

Mateusz Opyrchał powita słuchaczy RMF FM o godzinie 6:00. Wraz z nim, przy świątecznym stole, zasiądzie zespół „Śląsk”. Opowiedzą oni w audycji „Wesołe Święta” o młodości, pasji, energii i radości życia.

Następnie, o godzinie 10:00 Krzysztof Urbaniak ogłosi Polsce i światu radosne wiadomości. Stacja czeka na zgłoszenia słuchaczy, którzy chcą podzielić się swoim szczęściem. Podczas „Masz wiadomość” będzie można usłyszeć między innymi oświadczyny i podziękowania.

O godzinie 15:00 rozpocznie się „Bing! Bang! Pierwszy turniej dziennikarzy RMF”. W audycji Mariusza Kałamagi prowadzący zmierzą się z dziennikarzami na wielkanocne poczucie humoru i znajomość radiowych anegdot.

Natomiast o godzinie 20:00 ruszy „Impreza niespodzianka”. Paweł Jawor dostał szansę zerknięcia do telefonu gwiazd – między innymi Roberta Lewandowskiego oraz grupy Shanguy. Przebojowa ruletka potrwa do późnych godzin wieczornych.

Poniedziałek Wielkanocny

Od rana w RMF FM będzie niepoważnie. O godzinie 7:00 Przemysław Skowron i Tomasz Olbratowski będą bawili się w najgorszych wróżbitów na świecie. Spróbują oni przewidzieć między innymi, jak skończy się serial „M jak miłość”. W audycji „Co się święci” nie zabraknie też telefonów od słuchaczy.

Później antenę RMF FM przejmie Maciej Dowbor. Zaprosił on artystów, podłączy ich do wariografu i zada wiele zaskakujących pytań. Audycji „Dowbor, gwiazdy i wykrywacz gwiazd” będzie można posłuchać od godziny 10:00.

Popołudnie będzie należało do prawdziwych facetów. Darek Maciborek wraz z Kortezem oraz Krzysztofem Zalewskim porozmawiają o prawdziwych męskich tematach. „Męskie gadanie” pojawi się o godzinie 15:00 w RMF FM.

Wieczorem antenę RMF FM przejmie stażysta – Michał Szczygieł. Mateusz Opyrchał wraz z Pawłem Jaworem spróbują nauczyć młodego muzyka, jak być dobrym dziennikarzem. Relacje z tej nieoczekiwanej zamiany miejsc będzie można usłyszeć w audycji „Tego jeszcze nie zlali” o godzinie 20:00 na antenie RMF FM.

Logo RMF FM

RMF FM

Ogólnopolska stacja radiowa uruchomiona 15 stycznia 1990 roku. Początkowo retransmitowała sygnał francuskiego Fun Radio. Założycielem i pierwszym prezesem radia był Stanisław Tyczyński. Rozgłośnia nadaje w formacie AC (Adult Contemporary) – na antenie pojawiają się różne gatunki muzyki, od lat 70. po współczesne.