Zakończyła się ceremonia wręczenia Wiktorów za 2021 rok. Gala rozdania odbyła się po 7 latach przerwy. Większość nagrodzonych nie odebrała swojej nagrody na gali.
Nagrody przyznano w 12 kategoriach. Oprócz nich przyznano także Superwiktory, a także honorowego Wiktora prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu. Gala odbyła się w warszawskim Ufficio Primo, a prowadzili ją Agata Konarska i Marek Bukowski. Transmitowano ją w TVP1. W ramach jednego z występów muzycznych miał wystąpić Sting, jednak ostatecznie zastąpiła go ukraińska piosenkarka Jamala, zwyciężczyni Eurowizji w 2016 roku.
Superwiktory: Alicja Majewska (nie przyszła), Cezary Pazura, Andrzej Seweryn (nie przyszedł), Karol Strasburger (nie przyszedł)
Zdobywcy Wiktorów 2021
Dziennikarz roku: Andrzej Poczobut (nieobecny)
Aktor roku: Marcin Dorociński (nieobecny)
Aktorka roku: Maria Dębska (nieobecna)
Artysta sceny: Sanah (nieobecna)
Twórca roku: Jan Holoubek (nieobecny)
Osobowość roku: dr Paweł Grzesiowski (nieobecny)
Odkrycie roku: Krystian Ochman
Sportowiec roku: Robert Lewandowski (nieobecny, nagrodę odebrała mama)
Program telewizyjny roku: The Voice Senior
Projekt internetowy roku: „Raport o stanie świata” Dariusza Rosiaka (nieobecny)
Serial roku: Osiecka
Wiktor publiczności: Ida Nowakowska
Bojkot gali Wiktorów
Wielu nominowanych dziennikarzy i artystów zdecydowało się zbojkotować galę rozdania nagród. Wśród nich był nagrodzony Dariusz Rosiak, Jan Holoubek, Maciej Stuhr, Piotr Kraśko, Monika Olejnik, Robert Makłowicz czy Maria Dębska. Bojkot związany jest z tym, że galę transmitowała Telewizja Polska i tym, jak wygląda telewizja pod rządami Jacka Kurskiego, szczególnie programy informacyjne.
Dostawało się kiedyś Wiktory za działalność w tv:) Na dzisiejszą galę Wiktorów nie dostałem zaproszenia, ale nawet gdybym dostał,to bym nie poszedł, gdyż byłoby to legitymizowanie tej dziadowskiej propagandy uprawianej przez TVP od kilku lat.Niestety,Wiktory teraz nie mają sensu. pic.twitter.com/513BycENPV
— Maciej Orlos (@MaciekOrlos) March 31, 2022
Historia Wiktorów
Rozdanie Wiktorów wróciło po 7 latach nieobecności. Po raz ostatni rozdano je 30 marca 2015 roku na Zamku Królewskim w Warszawie za 2014 rok. Laureatami zostali m.in. Donald Tusk, Arleta Bojke, Tomasz Kot, Dawid Podsiadło i Martyna Wojciechowska. To było 31. rozdanie nagród, a pierwsze było w 1986 roku. Jedyny raz nie przyznano ich w kategoriach za 1989 rok by nie wzbudzać kontrowersji politycznych. Nagrodę Superwiktora wtedy przyznano tylko papieżowi Janowi Pawłowi II.