Tak wybory 2023 zrealizuje Radio ZET.
W ramach programów informacyjnych w rozgłośni przy programach informacyjnych będzie ze sobą współpracować ponad 100 dziennikarzy, którzy będą we wszystkich ważniejszych polskich miastach, sztabach wyborczych i Państwowej Komisji Wyborczej. Relacje z przebiegu wyborów również z Berlina, Paryża, Londynu i Chicago.
Finał kampanii będzie relacjonowany od godz. 20:00. Radosław Gruca zaprosi na stronę Radiozet.pl na specjalne czterogodzinne wydanie programu „Podejrzani Politycy”. W nim razem z gośćmi podsumuje tegoroczną kampanię wyborczą.
Niedziela, 13 października i powyborczy poniedziałek
„Wieczór wyborczy w Radiu ZET” rozpocznie się o godz. 20:50, a jego gospodynią będzie Beata Lubecka. Wiadomości będą prezentowane co 15 minut, a w nich będą obecne relacje ze sztabów wyborczych, konferencji PKW oraz gorące komentarze ekspertów zaproszonych do studia. Na stronie internetowej rozgłośni będą specjalne wydania podcastów. Od 22:30 program „Machina władzy” na żywo, które poprowadzą Mikołaj Pietraszewski i Błażej Makarewicz, a od północy do 2:00 Radosław Gruca zaprosi na „Podejrzanych polityków nocą”.
Powyborczy poranek w poniedziałek będzie od godziny 7:00. Bogdan Rymanowski poprowadzi trzy wydania „Gościa Radia ZET” – po 7:00, 8:00 i 9:00. Do godziny 9:00 serwisy informacyjne co 15 minut, a następnie co pół godziny. Po 17:00 kolejna rozmowa powyborcza w „Popołudniowym Gościu Radia ZET” prowadzonym przez Beatę Lubecką.
Jak słuchać Radia ZET za darmo?
Radia ZET można słuchać za darmo za pomocą odbiorników radiowych na falach krótkich. Odbierać je można także online w darmowym playerze na stronie rozgłośni. W nim dostępne są również inne stacje takie jak Antyradio, Chilizet czy Meloradio, a także wirtualne kanały Radia ZET.